JAHŮDKY

Třídní učitelky:    Mgr. Květa Kamínová

Bc.   Zdeňka Vaclová

Motto třídy:

„My se máme všichni rádi, protože jsme kamarádi“

Charakteristika třídy:

V Jahůdkách máme heterogenní skupinu dětí ve věku od tří do šesti let. Preferujeme tuto filosofii – poskytnout každému dítěti možnost k získání samostatnosti a zdravého sebevědomí, rozvinout jeho schopnost k učení a vytvoření správných návyků a postojů pro další život ve společnosti. Ve vzdělávání a výchově se snažíme, co nejvíce přizpůsobit vývojovým, poznávacím, sociálním a emocionálním potřebám všech dětí.

Poskytujeme dětem určitou volnost, respektujeme každého jedince a podporujeme jeho individualitu. Snažíme se vytvářet podnětné prostředí tak, aby všechny aktivity obsahovaly prvky hry, tvořivosti, aby podněcovaly radost z poznávání. Upřednostňujeme prožitkové a kooperativní učení hrou, vytváříme prostor ke hře, kterou chápeme jako hlavní výchovný prostředek. Děti vedeme ke spolupráci, k prosociálnímu jednání a dobrým mezilidským vztahům.

V letošním školním roce se více zaměříme  na environmentální výchovu, jejímž cílem je vytvářet u dětí základní hygienické a sociálně kulturní dovednosti a návyky ve vztahu k životnímu prostředí.

Proto bude náš TVP úzce provázán s celoročním projektem "V říši obrů". Chtěli bychom hravou formou dětem přiblížit svět včel a hmyzu. Průvodcem nám bude kalendář, kde je na každý měsíc připraveno téma zaměřené na jednu skupinu hmyzu a kniha Jany Modré "Dobrodružství v říši hmyzu".

Fotogalerii naší třídy najdete na:

www.jahudkyzriegrovky.rajce.net

Co děti do školky potřebují:

• Oblečení do třídy i ven - (v tašce – v šatně – trička, tepláky,   ponožky, kalhotky, slipy,punčocháče, pláštěnka)
  • Pyžamo - (každý týden čisté)
  • Bačkory, boty na ven, holiny

PROSÍME, VŠE PODEPISOVAT!!!

• Holčičky svůj hřeben
  • Kartáček na zuby (výměna dle potřeby)
  • Papírové kapesníky (1x za 2 měsíce)
  • Vlhčené ubrousky a vlhčený toaletní papír (v září a v lednu)
  • Pasta na zuby (dle potřeby)

Předškoláci:

• Deka a polštářek
  • Penál

Pro rodiče:

ü mladším dětem podepisujte oblečení (hl.pyžamka, bačkůrky a veškerou venk.obuv)

ü respektujte rozdělení věcí v šatně

ü reagujte včas na změny počasí (oblečení na ven)

ü seznamte své dítě s jeho oblečením a obuví

ü na konci týdne zkontrolujte čistotu oblečení v šatně

ü pyžamka nosíme do třídy každý týden čisté

ü nebezpečné předměty do třídy nepatří (nebojujeme mezi sebou)

ü svou hračku z domova si děti ve třídě musí ohlídat samy

ü jestliže se děti momentálně stravují,prosíme,    NERUŠIT!!

ü na narozeninovém dni se s námi dohodněte včas

ü před odchodem ze třídy vyčkejte, než si děti uklidí po hře (dbáme na pozdrav)

ü mluvte s dětmi o dění v MŠ – o činnostech (ptejte se)

DĚKUJEME VÁM

REŽIM DNE:

ü Své děti omlouvejte nejpozději do 8:00 hod. ranní, nejlépe formou sms (vždy připište, z jaké třídy) na telefonní číslo: 731 495 489

ü Provoz mateřské školy: 6:00 - 16:15 hod.

ü Přivádějte své dítě do třídy a předejte p. učitelce (dbáme na pozdravy, po chodbě chodíme v klidu…)

ü Předávejte dítě nejdéle do 8:00 hod. (výjimkou je návštěva lékaře, logopeda apod.), později se Vám již nemůžeme věnovat – probíhá výchovně-vzdělávací činnost dětí)

ü v 8:15 hod. usedáme do komunikativního kruhu

ü v 8:30 hod. svačíme

ü do 10:00 hod. se prolínají jednotlivé vzdělávací činnosti

ü kolem 10:00 hod. jdeme ven

ü své děti můžete vyzvedávat i po obědě, tedy ve 12:00 hod.

ü ve 14:00 hod. svačíme

ü odpoledne děti vyzvedávejte ze třídy (popř. šk.zahrady) nejpozději do 16:00 hodiny, v 16:15 se školka kóduje…

KALENDÁŘ JAHŮDKY

Copyright © 2017 MŠ RIEGROVA Rights Reserved.