Š I K U L O V É

Třídní učitelky:   MONIKA MACHOVÁ a HANA BUBNÍKOVÁ

Naše motto: POVĚZ MI, zapomenu.

UKAŽ MI, zapamatuji si.

ZAPOJ MĚ DO PRÁCE, porozumím.

TŘÍDA PŘEDŠKOLÁČKŮ JE ZAMĚŘENA  NA ZDOKONALOVÁNÍ SCHOPNOSTÍ  A DOVEDNOSTÍ  NEZBYTNÝCH  PRO  ÚSPĚŠNÉ ZVLÁDNUTÍ  VSTUPU DO ZŠ. PROGRAM  JE UTVOŘEN  PRO PŘÍPRAVU BUDOUCÍCH  PRVŇÁČKŮ A MÁ JASNĚ STANOVENÉ CÍLE, KTERÉ  VYCHÁZÍ Z RVP A ŠVP PRO PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ. ZOHLEDNĚN A PŘIZPŮSOBEN JE TAKÉ PLÁN ČINNOSTÍ PRO DĚTI 4 LETÉ.

DŮRAZ JE KLADEN NA DŮLEŽITÉ SLOŽKY PŘEDŠKOLNÍHO VÝVOJE,ZEJMÉNA NA ČINNOSTI ZAMĚŘENÉ NA ROZVOJ JEMNÉ A HRUBÉ MOTORIKY,GRAFOMOTORIKY,ZRAKOVÉ A SLUCHOVÉ  PERCEPCE,LOGICKÉHO UVAŽOVÁNÍ,SLUCHOVÉHO VNÍMÁNÍ PŘEDMATEMATICKÝCH PŘEDSTAV,MYŠLENÍ,ŘEČI,PAMĚTI,POZORNOSTI,SOUSTŘEDĚNÍ,ČASOPROSTOROVÉ A PRAVOLEVÉ ORIENTACE,SAMOSTATNOSTI,SEBEOBSLUHY A NA SCHOPNOST SPOLUPRÁCE S OSTATNÍMI.

CHCEME ABY DÍTĚ VLASTNÍM ÚSILÍM DOŠLO K CÍLI V ZAPOČATÉ PRÁCI A TAK SE V NĚM ROZVÍJELA TOUHA PO POZNÁNÍ,OBJEVOVÁNÍ NOVÝCH VĚCÍ A MĚLO RADOST Z PROŽITKU,NEBÁLO SE PROHRY A NEÚSPĚCHU.VĚDĚLO,ŽE VŽDY JE NĚJAKÉ ŘEŠENÍ A ŽE KAŽDÝ MÁ JINÉ MOŽNOSTI A SÍLY.

RESPEKTUJEME INDIVIDUÁLNÍ SCHOPNOSTI KAŽDÉHO DÍTĚTE A MAXIMÁLNĚ PODPORUJEME JEHO OSOBNÍ MOŽNOSTI ROZVOJE.

PŘÍPRAVA PROBÍHÁ NENÁSILNOU FORMOU TAK,ABY DĚTI ZAUJALA A PRACOVALY S CHUTÍ A NADŠENÍM.

DŮLEŽITÁ JE SPOLUPRÁCE S ODBORNÍKY S PPP,LOGOPEDEM,PSYCHOLOGEM,TŘ.UČITELEM 1.STUPNĚ ZŠ

PŘÍMO VE TŘÍDĚ MÁME MOBILNÍ TELEFON ,KAM MŮŽETE POSÍLAT SMS ZPRÁVY A OMLOUVAT VAŠE DĚTI  :-)  mobil- 735 028 717

NAŠE    PRAVIDLA

JSME  KAMARÁDI

NIKDY  SE  NEVZDÁVÁME

PLNÍME  SVÉ  SLIBY

MÁME  SE  RÁDI

VŽDY  ŘÍKÁME  PRAVDU

UMÍME  POPROSIT  A  PODĚKOVAT

VZÁJEMNĚ  SI  POMÁHÁME

MÁME  RÁDI  LEGRACI

ČASTO  SE  SMĚJEME

SPOLEČNĚ  SE  RADUJEME

NEKŘIČÍME,NENUDÍME SE

JSME  V  POHODĚ  :-))

KALENDÁŘ ŠIKULOVÉ

Copyright © 2017 MŠ RIEGROVA Rights Reserved.